לא משעמם בברלין: הכירו את מגזין שפיץ העברי

אם הייתם צריכים לענות באופן אסוציאטיבי על השאלה היכן המילקי יקר יותר, כאן אצלנו בארץ או בברלין, מה הייתם עונים? ובכן, בתור ישראלים כנראה שגם אתם מכירים את השאלה הזאת היטב (ולא לגמרי בטוחים מה התשובה שלה), מפני שהיא קשורה בצורה ברורה לאחץ הסוגיות הכי שנויות במחלוקת בחברה הישראלית – האם החיים בחו"ל ובפרט בברלין הם טובים יותר מהחיים שלנו כאן בארץ. כשמדברים באופן ספציפי על הבירה הגרמנית, נראה כי מדובר באחד היעדים החמים ביותר לרילוקיישן עבור ישראלים וכי רבים מהם עשו את הצעד בשנים האחרונות והחליטו לנסות את מזלם באחת הערים האירופאיות השוקקות ביותר בעולם. מתוך כך נוצרה קהילה ישראלית לא מבוטלת בעיר שבהחלט נותנת את אותותיה על התרבות המקומית. אחד הדברים המעניינים ביותר שקרו בעניין הזה, הוא הקמתו של מגזין שפיץ לישראלים החיים בברלין. אם גם אתם חיים בעיר התוססת, שוקלים את המעבר לשם בקרוב או סתם מתעניינים לגבי החיים של ישראלים שם – זה מגזין שאתם פשוט חייבים להכיר.

על המגזין

את המגזין הקימה וייסדה טל אלון, עיתונאית שעבדה בעבר כראש דסק החדשות של ידיעות אחרונות ומעריב שמתגוררת עם משפחתה בברלין משנת 2009. המגזין הוקם אומנם לטובת הקהילה הישראלית ומטרתו היא גם לחבר אותה ולאחד אותה כגוף אחד, אבל הרעיון שעומד מאחוריו הוא גדול מזה. המטרה היא לא לחבר בין הישראלים לבין עצמם, אלא גם לקשר אותם אל התרבות המקומית ואל אוכלוסיות שונות בעיר ולהנגיש את הדברים המעניינים שקורים בה לדוברי עברית שלא תמיד מצליחים למצוא מידע רלוונטי ומעניין. הנה כמה מהמדורים ששווה להכיר.

קולטורה

או במילותינו – מדור התרבות. מדובר בלי ספק באחת הערים המעניינות מבחינה תרבותית והמדור במגזין מאפשר לישראלים גישה אל כל מה שמעניין. פסטיבלי סרטים ואומנות בעיר ששווה להכיר (כולל הקשר הישראלי שקיים לפעמים), פסטיבלי ג'אז ומוסיקה אחרים, אמנים בולטים שמגיעים לעיר במסגרת סיבוב הופעות כמו לורן היל שהגיעה לאחרונה ועוד.

לא משעמם בברלין: הכירו את מגזין שפיץ העברי

קולינריש

אי אפשר לדבר עיר כמו ברלין מבלי לדבר על האפשרויות הקולינריות הרבות בה. כל כך רבות שלפעמים אפשר ללכת בהחלט לאיבוד ומגזין שפיץ יעשה לכם סדר גם בעניין הזה. מעבר למדריכים מעניינים ושווים כמו כמו שווקי חג המולד בעיר ששווה לבקר בהם לקראת החג או המדריך לסועד הטבעוני בברלין שיעזור לכם להבין בקלות לאן ממש שווה להגיע, תוכלו למצוא ידיעות מעניינות גם על ישראלים בברלין בתחום הזה, כמו זאב חיימוביץ' שהמציא תחליף טופו מחומוס שכובש את רשתות המזון האורגני בעיר, או גל בן משה, כוכב אוכל גורמה ישראלי שעשה את הפריצה הגדולה שלו בברלין.

הייטק

זה לא סוד שישראלים חזקים מאד בתחום ההייטק וכשמדברים באופן כללי על ישראלים בחו"ל, נראה כי האופציות לשיתופי פעולה הן רבות. מדובר ככל הנראה באחד המדורים המעניינים ביותר עבור ישראלים בברלין שמביא את כל הידיעות החשובות ביותר על שיתופי פעולה מעניינים, חברות שמגייסות עובדים והזדמנויות שלא כדאי לפספס.

רגע של גרמנית

יש עוד הרבה מדורים נפלאים במגזין שפיץ, אבל לסיום אנחנו רוצים להתעכב על אחד המקסימים שבהם – רגע של גרמנית. באופן נעים ומשעשע, כל כתבה מנתחת מילה או תופעה כלשהי בשפה הגרמנית, ומעבר לעבודה שזה מעניין מאד ומעשיר את הידע, מדובר על מידע חשוב מאד עבור ישראלים שחיים בעיר.

לסיכום – אם אתם גרים בעיר או מתכננים לעבור אליה בקרוב, מגזין שפיץ בהחלט שווה ביקור בהקדם. קריאה מהנה!

נגישות