מתעדכנים בפרויקטי הנדל"ן בארץ: מה זה התחדשות עירונית?

כמה זמן אתם בחו"ל? כמה שזה לא יהיה, כפי שתוכלו לתאר, דברים רבים השתנו ומשתנים כאן בארץ. בכל הנוגע לנדל"ן, אחד הדברים הבולטים ביותר בשנים האחרונות, הוא מה שידוע בשם פרויקטי התחדשות עירונית. אם אתם מתעניינים בנדל"ן בישראל וגם לא מכירים את נושא ההתחדשות העירונית (ובעצם, גם במידה וכן!) יש אתר מעניין ושימושי שכדאי לכם להכיר.

קצת על התחדשות עירונית

התחדשות עירונית הוא נושא שמדינת ישראל משקיעה בו מזה שנים, באופן מתקדם ומסודר למדי. הרעיון הכללי, הוא לשפר מבנים ותשתיות עירוניות שהם ישנים מדי, בלויים ואפילו במצב מסוכן. כולל מבחינת עמידות בפני רעידות אדמה, אך לא רק. בפועל, מדובר בעיקר על שני דברים: פינוי בינוי ותמ"א 38. האתר הישראלי להתחדשות עירונית MAGDILIM, הוא אתר שמרכז מידע שימושי ורב על נושאים אלה. להתרשמות מהירה, לחצו כאן בכדי לראות את מדור ההתחדשות העירונית באתר מגדילים. זהו אתר מקומי בולט ומבוסס, אשר כולל סוגי מידע רבים, כפי שעוד מעט נפרט. אך קודם לכן, תזכורת קצרה למי שלא מכיר את שני סוגי הפרויקטים שהזכרנו:

  • תמ"א 38 – תוכנית המתאר הארצית לחיזוק מבנים קיימים בפני רעידות אדמה (תמ"א 38), היא סוג בסיסי למדי של תכנית שיפור עירוני. מדובר על חיזוק מבנים ישנים, תמורת תמריץ כספי לבעלי הבתים, אשר מגיע כזכויות בנייה מוגדלות במבנים אלה.
  • פינוי בינוי – פרויקטי פינוי בינוי הולכים הרבה יותר רחוק. למעשה – הכי רחוק שאפשר. כאן מדובר על הריסה של המבנה הישן באופן מלא ועל תכנון והקמת מבנה חדש ומודרני במקומו. לרוב, אזורים של פינוי בינוי גם הופכים להיות צפופים יותר (מאחר שמוסיפים למבנים קומות ולעתים מרחיבים ביחס למבנה הישן בדרכים נוספות).

 

 

מה באתר?

אם כך, אתר "מגדילים" הוא המקום, דרכו תוכלו להתעדכן במה שחשוב בהקשר זה. באופן יותר ספציפי, האתר מציע לכם עדכונים על:

  • חדשות – כי אם לא תתמצאו במה שחדש בתחום, איך תדעו על ההזדמנויות העדכניות ביותר? ואיך תדעו שלא להתבסס על מידע מיושן, שכבר לא רלבנטי?
  • מדריכים – מהו טופס 4? מהו מדד תשומות הבנייה ומדוע הוא צריך לעניין אתכם? מה חשיבותה של תכנית בניין עיר (תב"ע)? כל זאת ועוד, תוכלו ללמוד במדור המדריכים שבאתר מגדילים.
  • דעות ותובנות מהשטח – במסגרת מאמרים, פודקאסט וראיונות מצולמים, תוכלו לשמוע דברים מעניינים ממומחים ישראליים להתחדשות עירונית.
  • תחומי מיקוד שוניםעולם הנדל"ן, כולל התחדשות עירונית, קשור למעשה למגוון רחב של עולמות אחרים. זאת, כגון עולמות האדריכלות והעיצוב, המשפט, הכלכלה, השיווק והפרסום. באתר מגדילים תמצאו מדורים מיוחדים, אשר מתמקדים באופן מיוחד בכל אחד מהם. הכל כמובן, בהקשר של נדל"ן והתחדשות עירונית.

עוד באתר

כמו כן, תמצאו באתר עוד כמה דברים מעניינים ומיוחדים, בהם

  • הפורום הישראלי להתחדשות עירונית – באתר תוכלו לעשות היכרות עם "הפורום הישראלי להתחדשות עירונית" זהו פורום מיוחד שעוסק בהתחדשות עירונית ומקדם תחום זה, דרך מפגש אחת לרבעון והשפעה על מקבלי ההחלטות וקובעי מדיניות בהקשר זה.
  • היכרות עם מומחים מובילים – האתר מציג אנשי מקצוע בולטים בתחום ההתחדשות העירונית. זאת, במסגרת המדורים 40Under40, מדור שבעים המשפיעים ומדור נשות הנדל"ן.
  • מנגנון חיפוש – כמובן, באתר מגדילים זמין גם מנגנון חיפוש נוח, אשר באמצעותו תוכלו להגיע במהירות המרבית לתכנים שמעניינים אתכם.

לסיכום

הזדמנויות נדל"ן יש לא רק בחו"ל, אלא גם בישראל. רבות מהן מופיעות כיום סביב פרויקטי התחדשות עירונית. כיצד מתעדכנים בכך בקלות וביעילות? כעת אתם כבר יודעים את התשובה – באמצעות אתר "מגדילים".

נגישות