גם בחו"ל עושים קידוש כהלכתו: 5 מאכלים חגיגיים לערב שבת

ערב שבת מסמל את סיומו של השבוע הוא כניסתה של שבת המלכה. במקום להזמין אוכל בחוץ או לצאת למסעדה אפשר ואף רצוי להזמין חברים ובני משפחה לארוחת שבת חגיגית אשר מבוססת על הלכות השבת, לצד תפריט קולינרי עשיר ומזמין וטעמים שמזכירים את הבית בישראל. על מנת לסייע לכם לארגן את ארוחת השבת החגיגית מעבר לים, בחרנו להציג 5 מאכלים שיכולים להתאים באופן מושלם לערב כזה. הכינו את הסינר, אנחנו יוצאים לדרך!

צלי בקר

מתכון חגיגי בעבור ארוחת השישי כולל כמובן את צלי הבקר. למעשה, מדובר בתבשיל שיכול להתאים מאוד בעבור כל מי שרוצה לארח ברמה גבוהה, בין אם מדובר באירוח מצומצם או כזה שבו לוקחים חלק עשרות אורחים. מתכון של צלי בקר מהווה הזדמנות מעולה להפגין את כישורי הבישול שלכם, ובכך להוביל ליצירה של ערב שבת חגיגי שבו מככב על מרכז השולחן צלי עסיסי שיגרוף תגובות מצוינות, בשל הטעמים העזים כמו גם המראה המגרה של הצלי.

ממולאים

אם אתם רוצים להכין מאכל חגיגי במינימום מאמץ אבל במקסימום תוצאה תפסיק זה הזמן להכין ממולאים אשר מבוססים על מילוי של בצל או גמבה עם בשר או בגרסה הצמחונית שלו עם אורז. מדובר בתבשיל שיכול להתאים מאוד לא רק לערב השבת, אלא גם לחגים או מועדים שאותם אתם נאלצים לחגוג מעבר לים. קשר ברחבי הרשת תוכלו למצוא שפע של מתכונים שיקפיצו את הטעמים הוא יהפכו את הממולאים שלכם לכוכב של ערב השבת.

צ'ילי קון קרנה

המאכל המקסיקני זוכה לתהודה ציבורית נרחבת לא מעט בזכות תוכניות טלוויזיה אשר הפגינו דמיון ויצירתיות רבה בהכנה של תבשיל אשר מבוסס על בשר, צ'ילי וכן חומרי גלם נוספים שהופכים אותו לתבשיל חגיגי וטעים מאוד,  גם בעבור צעירים וגם בעבור מבוגרים. כאן תמצאו מתכון מצוין צ'ילי קון קרנה שאותו אפשר להכין לפני כניסת השבת, ולהגיש לאורחים למרכז השולחן, כל זאת כחלק מאירוח אשר מתבצע ברמה הגבוהה ביותר.

 

 

פשטידת פסטה

השילוב בין גבינות לפסטה הוא שילוב שתמיד עובד שיא ועל כן אם אתם מתלבטים לגבי מתכון החגיגי אין ספק כי הכנה של פשטידה מבוססת על פסטה ביחד עם גבינות יסגור לכם את הפינה, כמו גם מאפשר לכם להגיש לאורחים מנה שהיא קלילה מצד אחד אבל גם משביעה מאוד ברבע שעה עד 20 דקות של עבודה תוכלו להכין את הפשטידה להכניס לתנור ולהגיש ברגע שהאורחים מגיעים לשולחן, כל זאת מתוך מטרה להוביל לאירוח המתבצע ברמה הגבוהה ביותר ועם שימת דגש על מאכל שיכול להתאים באופן מושלם לארוחת שישי חגיגית.

עוף בתנור

אף ארוחת שישי איננה שלמה ללא עוף, כאשר ניתן לנצל את העופות הטריים בערים ובמדינות בהם אתם מתגוררים מעבר לים לטובת הכנה של תבשיל עוף בתנור. כל מה שצריך לעשות הוא להכניס את העוף ביחד עם ירקות כמו למשל תפוחי אדמה, לתבל ולהכניס לתנור למשך כחצי שעה. מדובר בארוחה שאפשר לתקתק אותה במהירות, ולהגיש לשולחן.

לסיכום

הסקירה אותה הצגנו לכם כאן מהווה הזדמנות מצוינת להכין ארוחת שישי חגיגית, גם כאשר אתם נמצאים במרחק אלפי קילומטרים מישראל. רצוי להיערך מראש עם כל חומרי הגלם והמתקנים כבר ביום חמישי, כך שתוכלו לנצל את הזמן של סוף השבוע לטובת הכנה, ובישול רגע לפני קבלת השבת המתבצעת ביחד עם חברים, בני משפחה או ביחד עם בני הזוג.

נגישות