גרים בחו"ל? כך לא תשכחו את חגי ומועדי ישראל

ע"פ הערכות מאות אלפי ישראלים מתגוררים מעבר לים, כאשר חלקם נוסעים לטובת עבודה ואילו אחרים נוסעים בשביל רילוקיישן קצר שנערך מספר חודשים ועד למספר שנים. אם גם אתם מתגוררים בחו"ל, החגים בוודאי מהווים בעבורכם נקודה רגישה וזאת בשל המרחק שגורם לא פעם לתחושה של ניתוק מהווי הישראלי. בנוסף, כאשר לוקחים בחשבון את העובדה כי אתם מתגוררים במדינה זרה עם חגים ומנהגים משלה, היכולת לשמור על המנהגים כמו גם לשמור על אורח חיים יהודי הופכת לקשה ומאתגרת עוד יותר. בשביל לסייע לכם, להלן מספר דרכים בהם תוכלו לנקוט בשביל לשמור על הווי יהודי – גם מעבר לים:

רכישה של לוח שה עברי-לועזי

באמצעות רכישה של לוח שנה עברי-לועזי נוח לשימוש תוכלו להתעדכן באופן שוטף בחגים ובמועדים מיוחדים, ובכך להזכיר לעצמכם. למעשה, מדובר בלוח מעוצב אותו ניתן להזמין אונליין והוא מכיל את כל החגים והמועדים החשובים. מעבר להיותו אלמנט פרקטי, הוא גם מעוצב בצורה יפהפייה ועל כן ניתן להציב אותו על השולחן או בסמוך למיטה, כל זאת מתוך מטרה ליצור תזכורת תמידית שתאפשר לכם להיות עם אצבע על הדופק.

הצטרפות לקבוצות של ישראלים ברשתות החברתיות

הצטרפות לקבוצות ברשתות החברתיות של ישראלים שמתגוררים במדינה בה אתם מתגוררים יכולה לסייע לכם מאוד לטובת שמירה על הווי יהודי וישראלי, וזאת בשל אירועים הנערכים במסגרת הקהילה ואשר מאפשרים לכם לקחת חלק פעיל בהווי היהודי. מדובר בהזדמנות מצוינת גם ליצור קשרים חדשים עם ישראלים שיכולים לספק לכם מקור של תמיכה וסיוע, כל זאת מתוך מטרה ליצור חוויה ישראלית המתרחשת במדינה אחרת בעולם.

גרים בחו"ל? כך לא תשכחו את חגי ומועדי ישראל

שמירה על קשר עם בני משפחה וחברים קרובים

סדר היום העמוס כמו גם השהייה מעבר לים עלולה להקשות מאוד עליכם כישראלים שרוצים לשמור על קשר עם המתרחש בארץ, אבל ממעטים לעשות זאת. דרך מצוינת לא לשכוח את החגים והמועדים היא דרך שיחה טלפונית או הודעות קבועות בתחילת השבוע, כחלק מיצירה של תמהיל אשר מאפשר לכם לשמור על קשר רציף עם הבית  והחברים, ועל הדרך גם להתעדכן בחגים ובמועדי ישראל.

תזכורות מראש

פנו לעצמכם זמן והכניסו לתוך היומן שלכם במייל כמו גם בטלפון הסלולרי תזכורת לגבי חגים ומועדים. מדובר בדרך קלה ופשוטה שבמסגרתה תוכלו ליצור לעצמכם תזכורות שיקפצו כמה ימים לפני החג, כך שתוכלו להיערך מראש ובכך ליצור לעצמכם רוטינה קבועה שלוקחת בחשבון גם את הימים המיוחדים הללו.

לסיכום

השהות בחו"ל בתור ישראלים יכולה לא פעם להוביל לתחושה של ניתוק וחוסר שייכות. באמצעות רכישה של לוח שנה כמו גם הצטרפות לחברי הקהילה היהודית המתגוררים באזור שלכם ניתן בהחלט ליצור מערך תומך שיוביל ליצירה של אורח חיים יהודי – גם אלפי קילומטרים מעבר לים. כיום באמצעות עזרים טכנולוגיים כמו גם אלמנטים חזותיים כמו לוח שינה כל ישראלי שמתגורר בחו"ל יכול לשמור על תמהיל המשלב בין החיים כאזרחים זרים במדינה לבין חזרה לשורשים והבנה כי החגים מהווים הזדמנות מצוינת להיזכר בשורשים הישראלים העמוקים כמו גם ליצור זיכרונות משמחים ומרגשים במסגרת הזוגית כמו גם המשפחתית.

נגישות