פותחים דלתות: התפקידים הנחשקים בצה"ל שיסייעו לכם להשתלב במשרות יוקרתיות בארץ ובחו"ל

יותר ויותר צעירים אשר מועמדים לגיוס לצבא מבינים כי התקופה צבאית מהווה הזדמנות מצוינת ליצור נקודת זינוק לקריירה גם באזרחות וזאת בשל שלל תפקידים נחשקים אשר דרכם ניתן להשתלב במשרות יוקרתיות גם כאן בישראל וגם מעבר לים. למעשה, מדובר בהזדמנות נהדרת לנצל את התקופה הצבאית לטובת הכשרה וניצול הידע אותו רוכשים במסגרת הצבאית לטובת קידום אישי ומקצועי, כאשר בסקירה הזו נציג בפניכם את התפקידים שיסייעו לכם להגשים את החלום – כבר בגיל צעיר. מוכנים? בואו נצא לדרך.

בודק תוכנה

אחד מהתפקידים הנחשקים והמבוקשים ביותר בעבור צעירים אשר מתגייסים לצבא הוא תפקיד של בודק תוכנה. למעשה, מיונים לחיל תקשוב נחשבים למבוקשים מאוד, בייחוד על רקע ההכשרה שבמסגרתה אפשר להתמקצע בתחום של בדיקת תוכנות כמו גם הקמה של מסד נתונים, כאשר מיד לאחר סיום השירות הצבאי ניתן להמשיך בתפקיד גם בחברות ישראליות וגם בחברות בינלאומיות. מדובר בהזדמנות מצוינת לא רק לקבל הכשרה בתחום מבוקש, אלא גם להתמחות בו, ובהתאם לכך ליצור נקודת פתיחה משמעותית לעבר קריירה ענפה, בייחוד לאור הביקוש הגבוה לבודקי תוכנה עם ניסיון.

מגן סייבר

בשנים האחרונות ניתן להבחין במגמה שבמסגרתה תחום הסייבר הופך לחלק בלתי נפרד מה ארגז הכלים של הצבא לטובת התמודדות עם אתגרים, אולם מדובר בתפקיד אשר מאפשר למי שמתמחה בתחום גם להשתלב בתפקיד הזה באזרחות. תפקיד של מגן סייבר כולל זיהוי של אירועי סייבר ברשתות לצד תיוג של כלים וכן שימוש כלים מתקדמים, לטובת סיכול אירועים בתחומי הסייבר. מדובר בתפקיד מרתק אשר מאפשר לצעירים להגיע רחוק גם מבחינת אופי התפקיד במסגרת השירות הצבאי, ובהמשך להשתלב גם באזרחות בתפקיד הזה.

 

 

מנהל מערכות מידע

תפקיד זה הוא תפקיד מבוקש מאחר ומי שמתעניין עליו הוא מתקבל אחראי על עיצוב אסטרטגיית המחשוב של צבא הגנה לישראל לצד ניהול ותפעול של מערכות מתקדמות בתחום של יישומי מחשב. מדובר בתפקיד מאתגר מאוד, הן בשל העובדה כי מי שמשמש כמנהל מערכות מידע הוא בעל אחריות כבדה מאוד, ועל כן בעבור צעירים אשר רוצים לקדם את עצמם מבחינה מקצועית, אין ספק כי מדובר בתפקיד מאתגר ובעל משמעות מבחינת היכולת גם להשתלב בעתיד בתפקידי מפתח בתחום הזה.

מפתח לומדה

תפקיד מפתח לומדה הוא תפקיד אשר משלבת את העולם הטכנולוגי ביחד עם עולם ההדרכה, שני עולמות אשר באזרחות זוכים לביקוש גבוה מאוד מצד חברות וארגונים מהארץ כמו גם מהעולם. במסגרת התפקיד הזה לומדים בצבא כיצד לאפיין מוצרים וכן שיפור של תוצרים דיגיטליים, כאשר היתרון נובע הן בשל היכולת לעסוק במקצוע המשלב את ההיבט הטכנולוגי אבל גם מיומנות כמו למשל עבודת צוות, יצירתיות כמו גם סקרנות אשר יכולה לסייע בהמשך גם באזרחות, בעקבות הכשרה מקיפה שמתרחשת בבית הספר למקצועות המחשב, ובהמשך גם בקורסים מקצועיים כמוג ם בתארים מתקדמים במכללות כמו גם באוניברסיטאות אשר מכשירות את דור העתיד בתחום צומח ומבוקש כמו זה.

לסיכום

הצבא מהווה הזדמנות נהדרת בעבור צעירים וצעירות ליצור נקודת זינוק משמעותית אל עבר קריירה משגשגת, כל זאת בזכות היכולת להוביל ליצירה של מענה תעסוקתי המתבצע במסגרת של הכשרה מקצועית בצבא, ובהמשך להשתלב בתחומים הללו באזרחות או להמשיך לקריירה צבאית במסגרת של שירות קבע. מאחר ומדובר בתפקידים מאוד מבוקשים, הכנה לקראת הצו הראשון ויום המיונים היא קריטית, כל זאת מתוך מטרה להגדיל את אחוזי ההצלחה שיניבו לכם את היכולת להגשים את עצמכם, גם בצבא אבל גם בקריירה.

נגישות