מכל מקום בעולם: כך תבצעו תרומה לעמותה מהמקום והזמן המתאים לכם

לא מעט ישראלים חיים מעבר לים, אך הלב שלהם נמצא בארץ ישראל. לא מעט ישראלים שגרים רחוק מתגעגעים למשפחה, להתנהגות הישראלית וגם ליכולת לקבל ולהעניק סיוע מתוך תפיסה ותחושה שאנחנו כאן האחד עבור השנייה. מכאן שאם גם אתם מתגוררים הרחק, אך מבקשים לחוש קרוב, טוב לדעת שניתן לקחת חלק בהתנהלות המורכבת והכה ישראלית ופשוט לתרום. מוזמנים להכיר את אתר jgive, אתר שמרכז מבחר גדול של עמותות ראויות שנבחרו בקפידה, אתר שמאפשר להיות רגועים שהתרומה תנותב כהלכה ובצורה שקופה, כך שרק נותר לבחור למי מבקשים לסייע ובאיזה סכום, כך שעל ידי כמה קליקים זוכים לסגור את הפינה – זוכים לדעת שעשיתם טוב.

לתרום בלב רגוע

כידוע, עמותה היא גוף ללא מטרות רווח שמבקש לקדם מטרה ציבורית, והיא גוף שנמצא תחת הפיקוח של משרד המשפטים. כמו כן, העמותה אינה מורשית לחלק רווחים והעמותה מורשת לפעול רק בצמוד למטרות שמוצהרות בתקנון. מכאן שתרומה לעמותות מאפשרת לדעת שהכסף שהחלטנו להעניק אכן יעשה טוב, ולא חלילה יתפיח את כיסו הפרטי של אדם כזה או אחר. אי לכך מי שמחפש לתרום בלב רגוע מוזמן למצוא באתר jgive (עמותה בפני עצמה) מגוון נרחב של עמותות שכולן ללא יוצא מהכלל מחזיקות באישור ניהול תקין מרשם העמותות (עדות חשובה להנהלות תקינה), כך כל שנותר לעשות זה להחליט לסייע – פעולה מבורכת שמעניקה לאחר ובו זמנית גם לנו, לאחר מעניקה סיוע נחוץ ולנו תחושת סיפוק שמסמלת תחושת אחדות.

 

 

התמצאות נוחה לצד מדדי שקיפות

תרומה לעמותות יכולה להיעשות מכל מקום בעולם ואף בכל שעה. פשוט נכנסים לאתר jgive שמרכז מגוון עמותות ישראליות, בוחרים אחת ומעבירים תרומה. פה ראוי לציין שיש כל מיני פלטפורמות שדרכן ניתן לתרום, אך רבים בוחרים להיעזר באתר jgive. מדוע? בשל הסיבות הבאות: ראשית מאוד קל למצוא באתר עמותה שאליה מתחברים – המבחר גדול ונוח להתמצאות. מעבר כך, הפלטפורמה מאפשרת לבחון כיצד מתנהלות העמותות, ואך כיצד הן מחלקות את המשאבים, וזאת באמצעות מדדי שקיפות.

מסייעים לקבל החזרים מרשות המיסים

עוד יתרון משמעותי נוגע לעובדה שתרומה דרך אתר jgive מאפשרת בסוף שנת המס לקבל החזרים חלקיים מרשות המיסים. שנרחיב? לא רק שכל עמותה שמופיעה באתר מוכרת על ידי רשות המיסים, אלא גם האתר מאגד עבורכם את סך הקבלות, כך שהרבה יותר קל להתנהל – פשוט מגישים בקשה לזיכוי מס דרך האזור האישי. באופן שכזה אין צורך להרים טלפונים נוספים ולהתחיל לחפש אחר מסמכים. מכאן שגם תורמים וגם מקבלים כחוק ובקלות זיכויים.

 בין תרומה לתמורה

אין זה במקרה ששתי המילים "תרומה" ו"תמורה" מזכירות האחת את השנייה. בין שתי המילים יש קשר הדוק, אחת מובילה לשנייה. מכאן שאם רוצים לתרום, היו מוכנים לקבל תמורה מדהימה – תחושת סיפוק אדירה. זה מדהים עד כמה שזה מספק להיות בצד שמסייע. זה מדהים כמה שזה מרגיש קרוב לסייע מרחוק, וזה מדהים כמה טוב עושה על הלב כאשר מצליחים להשפיע בצורה ניכרת לטובה על חיים של אחרים. מכאן שאם גם אתם מבקשים ליהנות מתמורה כה ייחודית, רק צרכים לקבל החלטה לבצע תרומה לעמותות.

זכות מבורכת

בין אם מבקשים לתרום בתחום הבריאות, הרווחה, החינוך והביטחון, ובין אם מבקשים לתמוך בתחום המחקר או ביהדות, טוב לדעת שרק צריך לבחור, ובו זמנית לזכור שמהצד השני יש מי שיתרגש לדעת שאי שם אדם שאינו מכיר קיבל החלטה לפעול עבורו. וזכרו תרומה היא זכות.

נגישות