חוזרים לעניינים: איך מוצאים עבודה אחרי החזרה לארץ?

ברוכים השבים לישראל! חזרתכם מסמנת את תחילתו של פרק חדש ומלהיב בקריירה המקצועית שלכם. כשחוזרים לשוק העבודה הישראלי התוסס, מבינים שהמעבר הזה מגיע בשילוב של התרגשות ואתגרים. אבל עם הטיפים והתובנות שיעזרו לכם בתהליך חיפוש העבודה ביעילות שבמאמר זה תוכלו לעשות זאת בביטחון. בואו נתחיל!

עדכון הנוכחות המקצועית שלכם

חזרה לישראל כרוכה בהכרת הזכויות לתושב החוזר, וגם בחיבור מחדש לרשת המקצועית שלכם וביסוס מחדש של נוכחותכם בשוק העבודה המקומי. הינה כמה צעדים חיוניים שיש לקחת בחשבון:

 • לטשו את קורות החיים שלכם: התאימו את קורות החיים שלכם כך שישקפו את החוויות האחרונות שלכם בחו"ל וידגישו כישורים והישגים רלוונטיים. הדגישו את יכולת ההסתגלות, ההבנה הרב תרבותית ומיומנות השפה שלכם.
 • השתמשו בפלטפורמות מקוונות: מנפו פלטפורמות מקצועיות כדי לעדכן את הפרופיל שלכם, ליצור קשר עם עמיתים לשעבר ולהצטרף לקבוצות רלוונטיות בתעשייה הישראלית. צרו מעורבות פעילה עם שיתוף תובנות והשתתפות בדיונים.
 • התחברו מחדש לקשרים שלכם: צרו קשר עם עמיתים לשעבר, מנטורים וחברים בישראל. השתתפו באירועים, כנסים וסמינרים בתעשייה כדי להרחיב את הרשת שלכם ולהישאר מעודכנים במגמות הנוכחיות.

 

 

הכרה מחדש של שוק העבודה הישראלי

הכירו את הדינמיקה והמגמות הנוכחיות בשוק העבודה הישראלי, וחפשו מקומות עבודה עם מיתוג מעסיק שמושך אתכם. כך עושים זאת:

 • הישארו מעודכנים: קראו פרסומים ספציפיים לתעשייה, חדשות עסקיות ומשאבים מקוונים כדי לקבל תובנות לגבי מגזרים מתפתחים, הזדמנויות עבודה ודרישות מיומנות.
 • התאימו את הידע שלכם: התאימו את המומחיות שצברתם בחו"ל להקשר הישראלי. הבינו תקנות, תקנים ונורמות שעשויים להשפיע על שוק העבודה.
 • זהו תעשיות צומחות: הכירו מגזרים בישראל שחווים צמיחה משמעותית, כגון טכנולוגיה, אבטחת סייבר, אנרגיה מתחדשת, בריאות ואקוסיסטם של סטארטאפים, והתאימו את חיפוש העבודה שלכם בהתאם.

מינוף איגודים מקצועיים ולוחות דרושים

התקשרות עם איגודים מקצועיים ושימוש בלוחות דרושים יכולים לשפר באופן משמעותי את תהליך חיפוש העבודה שלכם. שקלו את הטיפים הבאים:

 • הצטרפו לאיגודים ספציפיים לתעשייה: איגודים מקצועיים מציעים הזדמנויות ליצירת קשרים, לוחות דרושים ואירועים ספציפיים לתעשייה. הם יכולים לספק אנשי קשר יקרי ערך ותובנות לגבי הזדמנויות עבודה.
 • בדקו בלוחות דרושים: השתמשו בלוחות דרושים פופולריים כדי לחפש משרות פתוחות. העלו את קורות החיים המעודכנים שלכם, והגדירו התראות עבודה כדי להישאר מעודכנים לגבי הזדמנויות חדשות.
 • מנפו פלטפורמות מקוונות: מלבד לוחות דרושים מסורתיים, חפשו פלטפורמות נוספות לתפקידים הקשורים לטכנולוגיה בהתאם לתחום ההתמחות שלכם. לדוגמה, צרו פרופיל מנצח בלינקדאין כדי להגיע לכמה שיותר הזדמנויות עבודה.

קשרים מקצועיים ואישיים

בישראל, קשרים מקצועיים ואישיים משחקים תפקיד מכריע בחיפוש עבודה. כך תוכלו למנף את הקשרים שלכם ביעילות:

 • התחברו לקשרים הקיימים שלכם: פנו לחברים, בני משפחה, עמיתים לשעבר ומכרים שעשויים להיות להם תובנות או לידים, והודיעו להם על מטרות חיפוש העבודה שלכם.
 • השתתפו באירועים מקצועיים: השתתפו בכנסים בתעשייה, סמינרים ומיטאפים. השתתפו בשיחות, החליפו כרטיסי ביקור ועקבו אחר אנשי קשר פוטנציאליים לאחר מכן.

לסיכום

כשאתם מחפשים עבודה בישראל שוב, זכרו שהמסע הזה הוא עדות לחוסן, ליכולת ההסתגלות ולנחישות שלכם. באמצעות עדכון הנוכחות המקצועית שלכם, הכרת שוק העבודה ומינוף הקשרים שלכם, אתם מצוידים בכלים הדרושים כדי להצליח. חזרתכם לישראל מסמלת את מיזוג החוויה הבינלאומית שלכם עם סביבת העבודה הישראלית התוססת. אמצו את כוחו של מיתוג מעסיק כדי להציג את הצעת הערך הייחודית שלכם ולהשאיר רושם.

נגישות