קודם כל מדינת ישראל: האחים איל, רפי ומשה אדרעי מעמותת אחינועם פועלים למען קידום המדינה

עמותת אחינועם הוקמה בשנת 2018 על ידי האחים לבית משפחת אדרעי – רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי אשר החליטו לפעול למען קידום מדינת ישראל, וזאת על ידי פיתוח של תוכניות חדשניות שנועדו לצמצם את הפערים בחברה הישראלית ואף להוביל ליצירה של מערך תומך בעבור דור העתיד. אם עדיין לא שמעתם על העמותה החברתית הזו, עכשיו הגיע הזמן, וזאת מתוך מטרה לתמוך בפעילות ענפה המתבצעת מתוך ציונות, אהבה וכבוד למדינה.

עמותת אחינועם – שורה ארוכה של תוכניות חברתיות פורצות דרך

הפעילות של עמותת אחינועם מתמקדת בתחום החברתי והכלכלי, כחלק ממטרה לצמצם את הפערים ההולכים וגדלים בין תושבי הפריפריה לבין תושבי המרכז. למעשה, המייסדים של העמותה שאותה הקימו רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי החליטה שלא לשבת מהצד אלא להרים את הכפפה על ידי קידום של תוכניות חברתיות פורצות דרך. אחת מהתוכניות החשובות של העמותה היא תוכנית ליווי ארוכת טווח המתבצעת בבתי ספר רבים באזור הפריפריה, כאשר המטרה של התוכנית הזו היא לספק מענה בעבור תלמידים ותלמידות החל מגיל 16 ועד להשתלבות בשוק התעסוקה, בגילאים בוגרים יותר. היתרון של התוכנית הזו נובע הן כתוצאה מהליווי האישי אבל גם כתוצאה מבנייה של תוכנית אישית המותאמת בעבור כל משתתף, כחלק מהבנה כי באמצעות הליווי הזה ניתן יהיה להוביל ליצירה של מערך אשר מאפשר להתגבר על מחסומים ובהתאם לכך ליצור איכות חיים משופרת בעבור דור העתיד של מדינת ישראל.

 

 

זאת ועוד, העמותה מקדמת תוכנית ליוויו אישית המיועדת בעבור בני נוער בסיכון שאינם מוכרים על ידי רשויות הרווחה. במסגרת התוכנית הזו מאתרים המתנדבים של העמותה בני נוער הזקוקים לסיוע, ומספקים בעבורם מענה רגשי המתבצע באמצעות תוכנית אישית וכן תוכנית מלגות  כלכליות. עם השנים הצליחה העמותה לספק מענה בעבור אלפי בני נוער ברחבי הארץ, ועדות לכך ניתן למצוא בתגובות האוהדות שקיבלו המייסדים כמו גם המתנדבים מצד בוגר התוכניות שסיפרו על רמת שביעות רצון גבוהה מאוד כתוצאה מהליווי כמו גם מהתאמה של התוכנית לצרכים האישיים שלהם, כחלק מפעילות חברתית שאותה מספקת העמותה לכל אורך השנה ועם שימת דגש על מענה נקודתי שניתן בעבור כל משתתף או משתתפת אשר לוקחים חלק.

לא משאירים אף תלמיד מחוץ לכיתה  – גם בזמן משבר

תוכנית דגל נוספת של עמותת אחינועם היא תוכנית לא משאירים אף תלמיד מחוץ לכיתה. מדובר בתוכנית שאותה מקדם רפי אדרעי מעמותת אחינועם ביחד עם אחיו, והיא נועדה להעניק מעטפת שמגיעה לידי ביטוי בחלוקה של מחשבים מחודשים כמו גם חדשים לטובת תלמידים ותלמידים שידם אינה משגת. התוכנית החלה עם פרוץ מגפת הקורונה ונמשכת עד לימים אלו ממש, כאשר תוכנית זו הצליחה מעל ומעבר למצופה, כפי שניתן לראות בנתונים אשר מעידים כי במסגרת החלוקה הצליחו בעמותה לספק מעל ל-25,000 מחשבים מצפון ועד דרום. העבודה הענפה המתבצעת לטובת יצירה של מענה טכנולוגי המותאם לעידן המודרני הוא חיוני בעבור שיפור תשתית החינוך, ועל כן תוכנית זו מהווה דוגמה נוספת לעבודה המאומצת של עמותת אחינועם למען העתיד של מדינת ישראל.

לסיכום

עמותת אחינועם היא עמותה חברתית ללא מטרות רווח שרואה בפעילות כחלק מהותי מדאגה לעתידה של מדינת ישראל, ובייחוד לדור העתיד. באתר הרשמי של העמותה תוכלו לקרוא מידע נוסף אודות תוכניות נוספות שאותן העמותה מקדמת, לטובת ולמען מדינת ישראל ודור העתיד.

נגישות