רילוקיישן לפורטוגל: כל היתרונות לישראלים

נראה כי ככל שחולף הזמן, הרעיון הפטריוטי שגורס כי חשוב להישאר לחיות ולגור בארץ ויהי מה, הולך ומתפוגג. כיום, במציאות הישראלית שהיא לא תמיד פשוטה ונוחה לכולם, ישראלים רבים מחליטים לעשות את הצעד של רילוקיישן ומחפשים יעדים שונים בעולם אליהם אפשר להעתיק את החיים וליהנות מאיכות חיים טובה הרבה יותר. כך, אפשר לראות ישראלים רבים המתעניינים במעבר לארצות הברית שכרוך בקבלת גרין קארד, ישראלים שמחליטים להעביר את החיים של לאוסטרליה וכאלו שבוחרים ללכת על רילוקיישן לאחת ממדינות האיחוד האירופי, מה שמתאפשר לרבים באמצעות הזכאות לדרכון אירופאי של האיחוד. ומתוך מדינות אירופה השונות, אם אתם מחפשים יעד משתלם במיוחד, אנו בהחלט יכולים להמליץ בפה מלא על פורטוגל כמקום כזה. אם אתם לא בטוחים עד הסוף שזה היעד הנכון עבורכם, אנחנו רוצים להסביר בדיוק למה מדובר באחד המקומות הטובים ביותר עבור הישראלים.

רילוקיישן לפורטוגל – רלוונטי כמעט עבור כל הישראלים

זה הדבר החשוב ביותר שצריך לדעת בנושא. ממשלת פורטוגל החליטה לפני מספר שנים על תיקון היסטורי, המאפשר לישראלים ויהודים באופן כללי להוציא דרכון פורטוגלי, עקב מאורעות גירוש ספרד. כך, ישנה רשימה ארוכה למדי של שמות משפחה ישראלים נפוצים (וקנין, בטיטו ולוי אלו רק כמה דוגמאות על קצה המזלג), ואם גם השם שלכם שם, זה אומר כמעט בוודאות שתוכלו להוציא דרכון פורטוגלי שהוא כידוע דרכון של האיחוד האירופי. על מנת לממש את הזכאות עליכם לפנות אל עורך דין מקצועי העוסק בתחום וכדאי לעשות זאת לפחות שנתיים לפני תאריך הרילוקיישן הרצוי. אתר Portugal Pasport הוא הכתובת בשבילכם, וכעת בואו נדבר על היתרונות שברילוקיישן לפורטוגל.

כלכלה יציבה ומחירים נוחים

לרוב מדובר בדבר החשוב ביותר עבורנו הישראלים, שרגילים לחיות במשך שנים ארוכות תחת עול מסים כבד במיוחד ויוקר מחייה שנחשב לגבוהים ביותר בקרב מדינות ה-OECD. בניגוד למדינת ישראל, הכלכלה בפורטוגל היא יציבה ביותר ונחשבת לאחת הכלכלות היציבות ביותר באירופה. מה זה אומר מבחינתכם? אפשרויות התעסוקה הן רבות ומגוונות (וכמובן שתוכלו גם לפתוח עסק בתור אזרחים אירופאים) עבורכם, והמחירים הכלליים של דיור, מוצרי צריכה בסיסיים, דלק וכן הלאה, הם נוחים והוגנים, ככה שאפשר באמת לחסוך.

רילוקיישן לפורטוגל: כל היתרונות לישראלים

קהילה יהודית גדולה ומחבקת

פעמים רבות, על אף היתרונות הרבים של רילוקיישן, הוא גם יכול להיות קשה מאד (עוד יותר עם הילדים) בגלל הקושי להתחבר מבחינה תרבותית ובשל מחסום השפה. יש מקומות בעולם בהם זה מאתגר יותר ומקומות בהם זה יותר פשוט, ואלו הן מדינות בהן יש קהילה חזקה ומגובשת שמחבקת את הקהל הישראלי. קהילה יהודית כזו קיימת בפורטוגל וזהו בהחלט דבר חשוב לנחיתה רכה במדינה כשאתם עוברים אליה. אגב, נראה כי עם השנים הולכות להתגבש במדינה גם קהילות ישראליות לא קטנות בכלל.

נופים בלתי נשכחים, תרבות עשירה ואוכל טוב

לבסוף, אי אפשר לדבר על פורטוגל מבלי להזכיר את העושר התרבותי הגדול שהיא מציעה. תוכלו לטייל במדינה בפארקים לאומים גדולים עם נופים בלתי נשכחים, להנות מהמטבח המקומי העשיר שמציע הרבה מאכלים טובים במיוחד מאכלי ים, להנות מכדורגל אירופאי איכותי של קבוצות מובילות כמו פ.צ פורטו ובנפיקה ליסבון, חיי לילה תוססים ועשירים ועוד.

כשעושים את החישוב הכללי, וכמובן מתייחסים לאפשרות הפשוטה והנוחה שלנו הישראלים להוציא דרכון פורטוגלי של האיחוד האירופי, נראה כי מי שרוצה לעשות רילוקיישן חלק על הצד הטוב ביותר, בהחלט צריך לשקול את האפשרות הנפלאה של פורטוגל, מדינה נפלאה שבהחלט שווה לגור בה.

נגישות