רילוקיישן עם הטינאייג'רים: הכול על הקשיים של מתבגרים במעבר למגורים בחו"ל

רילוקיישן הוא הזדמנות נהדרת עבור ההורים ועבור הילדים שלהם. המדינה החדשה שאליה עוברים מלאה בחוויות חדשות, אנשים חדשים, ותחושות שמלוות את המעבר. ההתרגשות הרבה וההכנות לקראת הנסיעה עלולות להסתיים בתחושת אכזבה למהגרים הצעירים. רוצים לדעת מה מצפה לכם ולהם? הדקו חגורות, אנחנו ממריאים.

 

השינויים שקורים בגיל ההתבגרות

גיל ההתבגרות עלול להגיע בסערה שעשויה לסחוף את ההורים והנערים והנערות אל תקופה מטלטלת ומלאה בשינויים. בתקופה הזו המתבגרים מתחילים לפתח את הזהות העצמית שלהם. הם יכולים להתבונן בעצמם, ולגלות מה מניע אותם ומה הדפוסים של ההתנהגות שלהם. הם שואלים את עצמם שאלות ועשויים להתייעץ עם אחרים, וכך להחליט מה הם רוצים לשנות ומה הם רוצים לשמר. ההורים יכולים לעזור ולייעץ, או פשוט לתת תמיכה לילדיהם. כשגיל ההתבגרות מלווה במעבר למדינה אחרת, הקשיים שכל מתבגר עשוי לחוות בנוסף לקשיים של המעבר למדינה זרה עשויים להיות יותר מדי בשבילם. נסו להיות ערניים וקשובים כדי שתוכלו לשים לב אם הקושי הופך למצוקה, ואל תחששו לתקשר איתם גם על נושאים שקשורים למיניות ולדימוי גוף, שכן אלה נושאים שמעסיקים אותם בגיל הזה.

 

התבגרות מינית ושינויים הורמונליים

המתבגרים עוברים המון שינויים בתקופת ההתבגרות המינית. במהלכה, הגוף המשתנה ותחומי העניין החדשים שלהם עלולים להרגיש להם לא טבעיים, אך אתם יכולים להקל עליהם עם העידוד הנכון. ההורמונים המשתוללים יכולים לגרום להם למצבי רוח ולרגישות, ולהתקשות לקבל את השינויים החיצוניים. החמיאו על מכנסיים חדשים או אודם, ותנו להם להרגיש שהם מתבגרים בצורה נכונה. בגיל האהבות הראשונות הם כבר מתעניינים במין השני או במין שלהם, וכך לגלות גם את ההעדפה המינית שלהם. שינוי נוסף שמתלווה לרילוקיישן הוא בית הספר החדש. ההכנות לבית הספר במדינה החדשה יוכלו לעזור, אך הם עדיין צריכים להסתגל לחוקים אחרים ולהכיר חברים, ועלולים להרגיש מבוכה שגורמת לקושי ביצירת קשרים רומנטיים ורכישת חברים חדשים.

איך אנחנו כהורים יכולים לעזור להם?

ההורים יכולים לעזור למתבגרים שלהם לעבור את התקופה הזו שיש בה כל כך הרבה שינויים פנימיים וחיצוניים. נכון שהם מבלים בחדר שלהם או עם חברים, אבל ברגעים הקצרים שבהם אתם זוכים להעיף בהם מבט תוכלו לשאול לשלומם כדי לנסות לזהות מצוקה, ולהתבונן אם יש בהם שינויים חיצוניים חריגים. הם עלולים להגיב לדאגה ההורית שלכם בזלזול "ולנפנף" אתכם, אך היא חשובה להם ובשבילם. אם אתם נתקלים בהתנהגות חריגה או בשינויים שעלולים להזיק להם, כמו שינויים בתזונה שעלולים להיות סימן להפרעות אכילה או הסתגרות שעשוי להיגרם מדיכאון, התייעצו עם איש מקצוע, וגייסו את כל הכוחות שלכם כדי לעזור להם. המצוקה שהם עשויים להרגיש יכולה לנבוע ממגוון רחב של סיבות, כגון סביבתיות, רגשיות או פיזיות. שימו לב שאתם נמצאים שם בשבילם במיוחד אם החלטתם לעבור למדינה אחרת כי המעבר עלול להציף אתגרים וקשיים, והם יכולים שלא לדעת להתמודד איתם.

 

לסיכום

גיל ההתבגרות הוא גיל שמלווה בשינויים רבים להורים ולמתבגרים. הנערים והנערות מתחילים לפתח את הזהות העצמית שלהם ואת הזהות המינית, וכשהשינויים מלווים במעבר למדינה זרה הם עלולים לחוות מצוקה. השינויים ההורמונליים בגוף שלהם גורם לשינויים חיצוניים, ולעיתים אף למצבי רוח ולרגישות. ובנוסף לאלה, ההורמונים המשתוללים יוצרים אצלם תחום עניין חדש שהוא המיניות. הם מתחילים להבין את ההעדפה המינית שלהם, ולהתעניין ולהימשך בפעמים הראשונות. הרילוקיישן עלול להקשות עליהם בפן הזה, כי הם עוברים לבית ספר חדש שבו הם צריכים להכיר אחרים. ההורים יכולים לעזור, לתמוך ולשים לב לשינויים חריגים אצלם, ולהתייעץ במידת הצורך. במיוחד במעבר למדינה זרה.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות