המדריך למעשן: כל מה שצריך לדעת על עישון בחו"ל – וממה להיזהר

מעשנים בישראל יודעים בדיוק איך לעשות את זה לפי החוק. המעשנים מכירים את החוקים הנוגעים לעישון במקומות ציבוריים, יודעים איך לעשן בבנייני מגורים משותפים מבלי להפריע לשאר הדיירים, מכירים את החוקים לגבי עישון בכלי רכב וכך הלאה. עם זאת, מעשנים ישראלים רבים שמגיעים למקומות שונים בחו"ל לצורך בילויים או עסקים, לא מודעים לגמרי לכללים השונים לגבי עישון הנהוגים בכל מקום, מה שעשוי להגמר במקרים הטובים ביותר באי נעימות ונזיפות קלות מצד המקומיים, ובמקרים חמורים יותר עשוי להגמר בקנסות, מאסר ולפעמים אפילו בעונשים חמורים יותר. אנחנו מן הסתם לא יכולים לעבור כאן על כל מדינה ומדינה ולדבר על חוקי העישון בא, אבל בהחלט אפשר לדבר על הנושא באופן כללי ולגעת בדברים החשובים. הנה כמה דברים שבהחלט כדאי לדעת וכמה דברים שחשוב להזהר מהם.

מה מותר להעביר?

נתחיל בשאלה הבסיסית ביותר המעסיקה ישראלים מעשנים לקראת נסיעה לחו"ל, והיא מה מותר ומה אסור להעביר ולהוציא מגבולות הארץ. אם כך, סיגריות וטבק אלו מוצרים שבהחלט מותר להעביר, אך בכמות קטנה. שימו לב שעל כמות גדולה שלא קניתם בדיוטי פרי אתם עלולים להידרש לשלם מכס מופרז. מנגד, העברה של חומרים הנמצאים בישראל בפקודת הסמים המסוכנים כמו קנאביס, אלו דברים שאסור בתכלית האיסור להעביר בגבול. עד כאן נראה כי הדברים ברורים, אבל מה לגבי מוצרים שנמצאים בתחום האפור? בואו נקח למזל את האביזר הקרוי באנג המשמש לרוב לעישון קנאביס. בעוד שימוש באביזר כזה מותר במדינות רבות בחו"ל בהן יש לגליזציה, העברה שלו בגבול היא אסורה ובכל מקרה תמשוך אליכם תשומת לב לא רצויה. המעשנים בארץ רגילים שאין ענישה על אביזר המשמש לעישון ללא החומר אותו מעשנים הלכה למעשה, אבל זה ממש לא אותו דבר ביציאה מהארץ וברוב במקרים מוצרים כאלו יעכבו את הכניסה שלכם או אפילו ימנעו אותה לחלוטין.

אם עישון קנאביס איננו חוקי – אל תסתבכו

כיום מדינות רבות בעולם עוברות תהליך של לגליזציה של קנאביס ומאפשרות לרכוש ולעשן את הסם בשטחן. יחד עם זאת, יש מדינות שכלל לא מתירות העישון ואפילו מחמירות. באמצע, יש מדינות בהן העישון של קנאביס איננו חוקי על הנייר, אך בפועל הרשויות מתירות זאת ומקלות בעניין הזה. לפני שאתם נוסעים ליעד כלשהי, בררו מהי המדיניות הרשמית בנוגע לקנאביס. אם אתם מבינים שבאופן חד משמעי לא מומלץ לעשן במדינה, עדיף שלא לעשות זאת. יש מדינות כמו תאילנד וסינגפור, בהן מדובר על איסור חמור ותיירים עשויים למצוא את עצמם מבלים חודשים ארוכים בכלא אם נתפסו. אם מדובר על מדינות שאתם לא בטוחים מהי העמדה בשטח, שווה לשאול את המקומיים לפני שאתם מחליטים אם לעשות את זה או לא. לבסוף, במדינות המתירות עישון, תוכלו בהחלט להנות מהקנאביס, רק חשוב מאד לברר מראש איפה מותר לעשן ואיפה זה מהווה מטרד לאחרים ועברה על החוק.

המדריך למעשן: כל מה שצריך לדעת על עישון בחו"ל - וממה להיזהר

דיסקרטיות היא עדיפה תמיד

הבעיה הגדולה ביותר שלנו הישראלים, היא שאנו יודעים לעשות הרבה מאד רעש ולמשוך תשומת לב, ולרוב אנחנו גם עושים זאת בחו"ל. כמו דברים אחרים, גם לגבי העישון עליכם להיות תמיד רגישים ולזכור שאתם אורחים. גם אם החוק מתיר עישון במקומות מסוימים ואתם רואים שבפועל זה משהו שמפריע לאנשים שנמצאים סביבכם, עדיף להיות שגרירים טובים ולהימנע מהעישון באותו הרגע. מאחלים לכם חופשה מהנה!

 

נגישות