אין צורך להתנהל עם ניירת יותר: הגיע הזמן שתעברו לחשבונית ירוקה

הזמנים משתנים, לטוב ולרע, אך בכול הנוגע לתחום העסקי, יש לא מעט שכלולים שגם עסקים קטנים צרכים להכיר, ופה אנחנו מתמקדים בחשבונית ירוקה. במה מדובר, מדוע קשה למצוא כיום עסקים שעדיין טורחים למלא קבלות ידנית, ואף כיצד זה חוסך לכם עלויות? ניגשנו לעשות סדר! כל הפרטים אודות חשבונית ירוקה מוגשים עבורכם כאן, כך שאם המידע חדש לכם, רק נותר לתהות איך עד היום נשארתם מאחור, ובמקביל להתחיל להבין עד כמה סך ההתעסקות עומדת להיות הרבה יותר פשוטה ובעיקר יעילה.

תגידו שלום ולא להתראות לבולים ומעטפות

בין אם אתם עסק פטור או מורשה, עליכם להתעסק עם קבלות וחשבוניות. עליכם לבקש תשלום ולוודא שהוא אכן נכנס לחשבון. עליכם לאסוף קבלות ובסוף החודש/השנה להתנהל מול רואה חשבון. מכאן שאם מתנהלים באופן ידני, נראה שאתם צרכים כל פעם מחדש לפתוח את הפנקס, למצוא עט, להקפיד על מה שכותבים, לרכוש בולים ומעטפות וכמובן שגם להגיע לסניף הדואר ולוודא הגעה. אם הדואר היה יעיל באותו החודש לא תקבלו טלפון מהלקוח, ואם לא, נראה שתצטרכו להסביר שהחשבונית עדיין בדרך. בלגן? בהחלט! מבקשים לסגור את הפינה באמצעות הנייד או המקלדת? הגיע הזמן שתתקדמו לחשבונית ירוקה שתאפשר לטפל בהכול אונליין. אין יותר פשוט מזה!

כל היתרונות שמאחורי חשבונית ירוקה

כאמור, יש לא מעט סיבות שכיום אנשים מתנהלים באמצעות חשבונית ירוקה. להלן 6 סיבות מרכזיות:

 

 

  • ערך סביבתי – כיום כאשר המודעות לאיכות הסביבה עולה, רק הגיוני לא לבזבז משאבי נייר ודלק (עבור שינוע) רק כדי להעביר ללקוח חשבונית.
  • עלות – הרבה יותר זול לרכוש מנוי חודש/שנתי למערכת שמעניקה חשבונית ירוקה, מאשר לרכוש פנקס ובולים ולשלם על דלק. כמו כן, חשבונית ירוקה מוזילה עלויות גם כשזה נוגע להתנהלות מול רואה החשבון. כאשר רואה חשבון מקבל דו"ח שמתאפשר להשיג בלחיצת כפתור, העבודה שלו הרבה יותר פשוטה ומכאן שגם עלות השירות עשויה להיות יותר נמוכה.
  • סדר – בין אם מדובר בהתנהלות מול רואה החשבון, בין אם מבקשים לוודא ששלחתם את החשבונית, ובין אם רק מבקשים לבדוק כמה עשיתם לאורך החודש, אין תחליף לחשבונית ירוקה. מאפשרת לשלוף בכול רגע נתון את המידע הרצוי.
  • זמן – הכי מהיר למלא חשבונית ירוקה דרך תוכנה, ולשלוח עותק שלה למייל של הלקוח בלחיצת כפתור.
  • ורסטיליות מלאה – לקוח מבקש שתשלחו לו דחוף חשבונית או קבלה, אך אתם בכלל בחופשה? באמצעות חשבונית ירוקה זוכים לבצע את הפעולה מכל מקום. רק צריך חיבור לאינטרנט.
  • שירותים משלימים – ניסיתם והתאהבתם בחשבונית ירוקה? זוהי הזדמנות מצוינת להוסיף למשוואה מגוון שירותים נוספים, בהתאם לצרכים של העסק, כאשר גולת הכותרת היא שכל השירותים מתממשקים, עובדה ששוב מקלה בצורה ניכרת את העבודה.

השלב הבא!

בסופו של יום מדובר בניהול חכם של העסק. בניהול ששומר על סדר, שמעניק ללקוח מענה מהיר, שמשדר מקצועיות, שמתנהל מול רואה חשבון באופן כמה שיותר יעיל, שחוסך זמן ושמאפשר לשלוף כל פרמטר נחוץ ביעילות יתרה. מכאן שרק נותר למצוא מערכת מתקדמת שמציעה תרחיש שימוש אינטואיטיבי לשימוש ולומר יפה שלום לכל הקבלות, החשבוניות וכל מה שעשוי להצריך ניירת. נשמע מושלם ועתה חושבים מהו השלב הבא? הגיע הזמן לאפשר ללקוחות שלכם לסלוק, הגיע הזמן להיעזר בשירותי הנהלת חשבונות מקוונים, הגיע הזמן לנהל מלאי באופן מקוון ואף הגיע הזמן לעקוב אחר תזרים מזומנים ולנהל הוצאות באופן נוח ויעיל, באופן מקוון.

לסיכום,

כפי שניתן לראות יש לא מעט יתרונות לחשבונית ירוקה כאשר אחד היתרונות המשמעותיים הוא שהיא יכולה לסייע לכם לעקוב אחר התזרים שלכם באופן נוח ויעיל. לכן, אם אתם עצמאיים אנחנו ממליצים לכם לבדוק את האפשרות.

נגישות