לקראת הלידה בסיליקון ואלי

אם יש תחום מסוים שבו הישראלים מצטיינים באופן משמעותי יותר מאחרים בעולם, הרי שמדובר על ענף ההייטק שצומח בשנים האחרונות במהירות מסחררת. מצד אחד הדבר הזה מביא ארצה הרבה מאד משקיעים ולפעמים אפילו עובדים חדשים ממדינות זרות, ומצד שני אנו רואים גם תנועה בכיוון ההפוך של ישראלים מוכשרים שעוברים לעבור במקומות שונים מחוץ לישראל ומפתחים שם קריירת הייטק ענפה. אחד מהמקומות הבולטים בענף וכלל הנראה המקום המזוהה ביותר עם תעשיית ההייטק העולמית, הוא עמק הסיליקון בקליפורניה, אליו עוברים מדי שנה מאות ישראלים כדי לעבוד באחת מהחברות הגדולות בתחום ההייטק. באופן טבעי, חלק ממי שעושה את המעבר הזה אלו נשים בתעשייה ופעמים רבות גם לצד הגברים שעושים את המעבר, מתלוות נשותיהם, וכך קורה לאחת שבמרוצת השנים נשים רבות נכנסות להריון כשהן שם ועוברות את הלידה בארצות הברית. כמובן שמדובר על מדינה מערבית וכזו שאין שום בעיה לעבור בה לידה, אבל כן חשוב לדעת להיערך לכך ואנחנו רוצים לדעת בכמה נקודות למחשבה בנושא.

הסדר הביטוח הרפואי

למען האמת מדובר על אחד הדברים החשובים שכדאי לעשות כאשר מגיעים לעבודה בסיליקון ואלי וזה לא קשור אפילו לנשים או לגברים באופן ספציפי או לנושא של הריון ולידה. צריך לזכור שמערכת הבריאות בארצות הברית היא שונה ובמרבית המקרים ישראלים שמגיעים לעבוד שם לא זכאים לאותן הזכויות להן זכאים התושבים.

עם זאת החברות המעסיקות הן לרוב רציניות ודואגות לזה כך שלא אמורה להיות בעיה. כאשר נכנסים להריון יש לעבור סדרת בדיקות ומעקב צמוד וכמובן שחשוב שכל אישה תחליט היכן היא רוצה ללדת ולכן רצוי להסדיר את הדברים הללו מראש.

לקראת הלידה בסיליקון ואלי

בני תכנית הריון מסודרת

אם את עובדת באחת החברות בעמק הסיליקון או שאת נשואה לעובד הייטק ועובדת במקום אחר, בכל מקרה עלייך לעדכן את מקום העבודה שלך לגבי ההריון והמשמעויות שלו. כעת, כשאת יודעת בדיוק היכן את יכולה לעבור את המעקב, לקבל טיפול ואפילו ללדת, את יכולה לבנות תוכנית מסודרת מהרגע הראשון עם כל הבדיקות שאת צריכה לעבור. אם את רוצה ללדת בבית חולים פרטי או להנות מהיתרונות של מלונית ליולדת, מומלץ ליצור קשר עם המקומות הללו כמה חודשים מראש כדי לשריין את המקום שלך סביב תאריך הלידה.

תמיכה וסיוע

עוד דבר חשוב עבור נשים בהריון הוא התמיכה והסיוע שהיא לרוב נגישה מאד בארץ, אבל לא תמיד כאשר מדובר על הסיליקון ואלי ובאופן כללי כאשר גרים מחוץ לישראל.

בעניין הזה יש כמה פתרונות לא רעים כלל וקודם כל מומלץ לברר על קבוצות של הריוניות לקראת לידה וקורסי הכנה ללידה.

כמו כן, בשל העובדה שיש כל כך הרבה ישראליים במקום הזה ולא מעט נשים בהריון זו זמנית, ניתן למצוא לא מעט קבוצות של ישראלים המספקות תמיכה והכוונה משותפת. כך למשל, ישראלית בשם גל בק הקימה לפני מספר שנים מרכז לנשים ישראליות לאחר לידה בו ניתן לעבור סדנאות עם תמיכה ומידע חשוב לאמהות טריות.

זוהי דוגמה אחת וכיום יש לא מעט קבוצות כאלו בעמק הסיליקון שניתן להצטרף אליהן.

תמיכת החברות

חשוב לדעת כי חברות ההייטק מעריכות מאד את העובדים הישראלים שלהן ובתוך כך גם את העובדות ההריוניות ונשות העובדים הגברים. לא מעט חברות מציעות תמיכה, ליווי וסיוע בהריון ולקראת הלידה ומומלץ לברר באופן ספציפי כשאתם מגיעים לנקודה הזאת.

מאחלים לכולן לידה קלה וחווית הריון משעממת ונעימה!

נגישות