תואר מאוניברסיטה קנדית- כך עושים את זה נכון

מעוניינים להתחיל ללמוד באקדמיה בזמן הקרוב על מנת לרכוש השכלה גבוהה ולהשתלב במשרות נחשקות בשוק העבודה? ובכן, בתור ישראלים כנראה שברירת המחדל שלכם היא לחפש מוסדות לימודים שונים כאן בישראל, ואם כבר התחלתם בתהליך כנראה שגיליתם את הדברים הבאים:

  • הלימודים בישראל יקרים: ולמעשה נחשבים כמעט ליקרים ביותר בעולם המערבי.
  • יוקר המחייה מקשה גם הוא: להיות סטודנט בישראל אומר להחזיק עבודה במקביל ללימודים ולממן גם את המחייה, משימה לא פשוטה כלל.
  • תנאי קבלה גבוהים: במיוחד בתארים נחשקים, תנאי הקבלה בישראל הם הרבה פעמים קשים עד בלתי אפשריים.

בשלב הזה, רבים שוקלים את האפשרות של לימודים במוסדות אקדמיים בחו"ל, ובעוד מדינות רבות מציבות תנאי קבלה גבוהים ובחלקן לא תוכלו ללמוד כלל ללא אזרחות מתאימה, האפשרות של קנדה היא שונה בתכלית ומדובר על אופציה לא רעה בכלל. אם לימודים בחו"ל זה משהו שקורץ לכם, אנחנו רוצים להרחיב על האפשרות של לימודים בקנדה.

למה ללמוד בקנדה?

חשוב לדעת כי ממשלת קנדה מעודדת הגירה של אזרחים פרודוקטיביים לתוך גבולותיה וסטודנטים באקדמיה בהחלט עונים על ההגדרה הזו. מתוך כך היא מאפשרת תהליך פשוט לאזרחים זרים ממספר רב של מדינות בעולם לרבות ישראל וכן מאפשרת לסטודנטים ולבני/בנות הזוג שלהם לקבל אישורי עבודה כך שניתן יהיה להתפרנס במדינה. תוסיפו לזה את מבחר המוסדות המובילים ותקבלו אפשרות מצוינת לחוויה ייחודית ונוחה ללימודים שבסופם תקבלו תואר אקדמי ממוסד מוכר ונחשק.

תואר מאוניברסיטה קנדית- כך עושים את זה נכון

איפה בקנדה אפשר ללמוד?

שימו לב כי למעשה ניתן ללמוד בכל מוסד אקדמי מוכר במדינה וכמעט ולא קיימים מוסדות שלא מקבלים לשורותיהם סטודנטים זרים. מי שרוצה לעשות את המהלך הזה במטרה בלעדית או משנית לקבלת אזרחות קנדית, חייב ללמוד במכללה או מוסד המוכר על ידי משרד ההגירה והאזרחות הקנדי.

תהליך הקבלה ללימודים בקנדה

  • איסוף מסמכים רלוונטיים: שימו לב שהמסמכים משתנים ממוסד למוסד וכאן אנחנו מדברים על מסמכים ראשוניים עוד לפני ההתקשרות עם מוסדות ספציפיים. מדובר על 2-3 המלצות שמעידות על האופי שלכם ועל מידת המוטיבציה שלכם להצלחה בלימודים, חיבור אישי בו אתם מתארים את הרצון והמוטיבציה שלכם להצלחה וקורות חיים אקדמיים.
  • מבחן אנגלית או מכינה: אם רמת האנגלית שלכם מתאימה, תוכלו לעבור את המבחן בהצלחה, מה שיאפשר לכם להתקבל ללימודים ככל הנראה. לחלופין תוכלו להרשם למכינה הקנדית ללימודי אנגלית ולאחריה תוכלו לגשר על הפערים ולנסות להתקבל לאחד מהמוסדות.
  • רישום למוסד הלימודי: שימו לב כי ישנה רשימה ארוכה של מסמכים לצורך הרישום, ביניהם המסמכים שפורטו בשלב הראשון וכן מסמכים נוספים כמו גיליון ציונים ותעודת בגרות, סריקה של הדרכון וכן טפסי הרישום הספציפיים של כל מוסד.
  • תשלום דמי רישום: משתנים ממוסד למוסד, אך המחיר הממוצע של עומד על כ-100 דולרים קנדיים.

כחצי שנה לפני תחילת הלימודים וסיום התהליך, תקבלו תשובה חיובית או שלילית לגבי הקבלה שלכם ללימודים. מכאן יהיה עליכם לשלם את שכר הלימוד וברגע שיהיה בידכם אישור על כך שהתקבלתם למוסד הלימודי, תוכלו להוציא ויזת סטודנט דרך האתר של שגרירות קנדה או בשגרירות עצמה.

שימו לב כי ישנן חברות המציעות ליווי בתהליך ומי שרוצה להגדיל באופן משמעותי את הסיכויים שלו להתקבל ללימודים צריך להגיש את המסמכים בצורה נכונה וסיוע של אחת מהחברות הללו בהחלט יכול לעזור.

לסיכום – לימודים אקדמיים בקנדה זו אפשרות מצוינת ומומלצת לכל מי ששוקל ללמוד בחו"ל.

נגישות