עבודה מכל מקום בעולם: המקצועות של הנוודים הדיגיטליים

כאשר אנו מדברים על פרנסה קבועה והיכולת להתפרנס בעולם שלנו, מרביתנו חושבים על עבודות משרדיות או עבודות מסוגים אחרים, אבל בכל מקרה כאלו הדורשות התייצבות שלנו במקום מסוים מדי בוקר, מה שלא מאפשר לנו את הניידות והיכולת לטייל ולהיות בכל מקום בעולם בו נרצה. האמת היא, שהדבר הזה נכון אולי לתקופה של לפני עשרים שנה, בה פסגת השאיפות של רבים הייתה למצוא עבודה קבועה לשנים ארוכות וזוהי הייתה הדרך הבטוחה ביותר להתפרנס. כיום, גם בגלל שינויי התפיסה שהביא עמו משבר הקורונה, אבל גם בזכות תהליכים טכנולוגיים ודיגיטליים, נראה כי האפשרות להתפרנס בצורה קבועה ויציבה כבר לא מחייבת אותנו למצוא עבודה אחת במקום קבוע, אלא דורשת מאיתנו הסתגלות מחשבתית ויצירתיות, ובעיקר מאפשרת לנו ליצור את ההכנסה הזאת מכל מקום בעולם בעזרת מחשב נייד פשוט וחיבור לאינטרנט. אם גם אתם מתעניינים באפשרויות הללו, אנו רוצים להכיר לכם את המקצועות הנחשקים של הנוודים הדיגיטליים.

קידום אתרים

קידום אתרים זה כיום שירות שכמעט כל עסק צריך, שכן נדיר ביותר למצוא עסקים שלא מתחזקים אתרי אינטרנט כחלק מהפעילות השוטפת שלהם. כמו כן, כאשר לא מדובר על עסק שהוא בעצמו עסק לקידום, נראה כי בעלי עסקים ומנהלים פשוט לא מוצאים את הזמן לקדם את האתר שלהם ולכן רבים מחפשים שירותים חיצוניים מקצועיים. קידום אתרים זה תחום רחב והוא כולל בין היתר קידום דרך הרשתות החברתיות, קידום ממומן בגוגל, אופטימיזציה של אתרי אינטרנט, קידום אורגני הכולל בתוכו גם את הנושא הרחב מאד הנקרא SEO. מתוך האפשרויות הרבות, כל אחד שהוא בעל זיקה לתחום יכול למצוא לו את הנישה המתאימה וכך להציע את השירותים מכל מקום בעולם, כאשר לרוב אין כלל צורך בנוכחות פיזית במקום כזה או אחר.

עבודה מכל מקום בעולם: המקצועות של הנוודים הדיגיטליים

כתיבת תוכן

עוד תחום רחב במיוחד המאפשר לאנשים להתפרנס באופן קבוע ללא תלות במיקום הפיזי שלהם. כותבי תוכן נדרשים היום למגוון רחב של תחומי כתיבה, החל מכתיבת SEO, דרך כתיבת תכנים לאתרי אינטרנט, כתיבת מאמרים וכתבות למגזינים, כתיבת תיאורי מוצר באתרי איקומרס ועד לכתיבת עבודות אקדמיות ברמות שונות. כותבים מוכשרים שיודעים להתנסח טוב ובעיקר לכתוב מהר, בהחלט יכולים להפוך את התחום הזה למקור הפרנסה העיקרי שלהם.

דרופשיפינג

מדובר ככל הנראה באחד התחומים המעניינים והמדוברים ביותר של השנים האחרונות הקשור בחנויות האיקומרס הגדולות כמו אמזון, איביי ועלי אקספרס. אנשים פותחים בעצם חנויות דיגיטליות ומוכרים שם מוצרים שהם מוצאים בחנויות הגדולות, כאשר הם בעצם מוכרים אותם במחיר גבוה יותר ממה שניתן למצוא בחנויות עצמם וכך עושים רווח על כל מוצר. מדובר בתחום מאד ייחודי וחשוב לדעת שהוא מצריך הרבה למידה, התנסות וצלילה לעומק הדברים.

תחום ה-P.P.C

למעשה מדובר על תחום שנופל תחת הקטגוריה של קידום אתרים, אבל בהחלט צריך לדבר עליו באופן נפרד. PPC זו למעשה תורת הקידום הממומן, שהיא כזו המצריכה ידע רב והיכרות עם כל הפלטפורמות הדיגיטליות המובילות לקידום ממומן. פעמים רבות עסקים לא רוצים באופן ספציפי קידום אתרים, אלא צריכים מישהו שיעשה עבורם את כל הקידום הממומן. מי שילמד את התחום לעומק יוכל להציע את השירותים שלו לעסקים שונים באופן פרטי וכן יוכל לעבוד מרחוק כשכיר בחברות המחפשות איש מקצוע העוסק בזה.

לסיכום – אלו הן המקצועות ששווה להכיר, ובהחלט שווה לבחון עוד אפשרויות שעשויות להתאים לכם יותר באופן ספציפי. בהצלחה!

נגישות