לימודים בחו"ל בתקופת הקורונה: מה כדאי לדעת

תקופת הקורונה הביאה לעולם מסך ערפל סמיך, בו יום המחר עלול לטמון בחובו שינויים מרחיקי לכת, וגם השעה הקרובה עשויה להיות בלתי צפויה. נדבקים, סגרים, התפשטות, מוטציות וגלים הם חלק מהמושגים שהפכו נחלת השגרה המאולצת של שנת 2022.

מעוניינים לצאת ללמוד בחו"ל? חשוב שתרכשו לפני כן ידע חשוב כדי שלא תפסידו טיסה, כסף או זמן מיותר, איזה ביטוח עושים, איך קובעים בדיקת קורונה לטסים לחו"ל בקלות ובהירות, מה מדיוניות ביטול הטיסה או אפשרות למידה מקוונת ועוד. לפניכם המדריך ללימודים בחו"ל בזמן הקורונה – כך תמשיכו להיות תלמידים גם כשהחיים עושים לכם בית ספר.

למה שתבחרו בלימודים בחו"ל? הסיבות הטובות לטוס כדי ללמוד

ישראלים רבים בוחרים לארוז תיק נסיעות גדול ולהגר לתקופת מה לחו"ל לצורך לימודים. למה הסטודנטים בוחרים לעבור אל מעבר לים כדי ללמוד תואר באוניברסיטה בקנדה, בארצות הברית או באירופה במקום ללמוד בארץ? יכולות להיות לכך מספר סיבות: חלק מהסטודנטים פנו לארץ זרה במטרה להתמקצע בתחום שמפותח באזור זה יותר מבארץ. ההכשרה והלימוד מהמקצוענים, כך הם סבורים, יוביל אותם להצלחה גדולה בתחומם. סטודנטים אחרים בוחרים בצורה כזו גם לרכוש ידע בשפה זרה, כמו אנגלית או כל שפה אחרת, ויש כאלו, שמעוניינים לנצל את הטיסה גם למטרות בילוי, בין מטלת לימודים אחת לרעותה.

 

אתם חייבים לרכוש פוליסת ביטוח רפואי!

בכל עת, ובייחוד בתקופת הקורונה, חשוב שתרכשו ביטוח רפואי מקיף למצב בו תזדקקו לטיפול רפואי חלילה. יש לדעת כי טיפול רפואי לאזרח זר בחו"ל הינו יקר מאוד, ולכן, חשוב שתכסו את עצמכם בביטוח שנתי מקיף, על כל צרה שלא תבוא. בשונה מביטוח נסיעות המכיל כיסוי רק לטיפולי חירום רפואיים, ביטוח רפואי לסטודנטים מהווה הגנה ביטוחית גם לצרכי שיקום לאחר תאונה וכדומה, מה שמאפשר שהייה ארוכה בניכר. חשוב לדאוג שבין הכיסויים המופיעים בפוליסה שלכם, ייכלל כיסוי מקיף לטיפולים רפואיים בגין נגיף הקורונה.

בררו עם מוסד הלימודים מה בנוגע לביטול במידת הצורך

יצאתם לשדה התעופה וגיליתם שהנגיף שוב קלקל לכם את התוכניות וסגר עבורכם את השמיים? כדי להיערך למקרים שונים הדורשים את ביטול ההרשמה לקורס או ללימודים המקיפים בחו"ל, חשוב לוודא מראש עם החברה לה אתם מעבירים את התשלום, כי במקרה של ביטול תוכלו לקבל החזר מלא לחשבון הבנק שלכם. זה קצת יותר מדי גם להישאר בארץ מאחור, וגם לשלם שכר לימוד.

חשוב שתדעו האם הם מעניקים גרסת לימודים מקוונת בזום

היום, בעידן בו העולם הפך לכפר גלובלי קטן, ובחיבור אלחוטי ניתן לצפות בשיעורים ממרחק אלפי קילומטרים, ישנם מוסדות לימודים רבים המציעים אופציה של למידה מקוונת, חשוב לברר האם במידה ותיתקעו, תוכלו להיעזר בשירות הזה כדי לא למנוע את רצף הלמידה. הלמידה דרך הזום אמנם מעט יותר מורכבת, אולם היא עדיפה על לא כלום.

מבררים את כל המידע הרלוונטי לפני הטיסה

לפני שאתם טסים, חשוב שתבררו מהן ההנחיות של ארץ המוצא וארץ היעד שלכם בהתאם לתקופה, חלק מהמדינות דורשות בדיקת PCR מקדימה, וחלק מסתפקות באנטיגן. ייתכן שתצטרכו למלא הצהרת בריאות וטפסים ממשלתיים, כל זאת בהתאם להוראות. אל תשכחו לעשות את כל ההכנות הנדרשות לפני הטיסה, כדי שלא תעמדו בפני מדינה חתומת פנים המסרבת להכניסכם בשעריה רק בשל חוסר ביצוע של פרוצדורה פשוטה כלשהי.

לסיכום: לימודים בחו"ל בקורונה – קשה זה לא בלתי אפשרי

אם החלטתם ללמוד בחו"ל בתקופה זו, עליכם לדעת כי זו אופציה מורכבת מעט, אולם בהחלט לא בלתי ניתנת לביצוע, חשוב שתתעדכנו קרוב למועד הטיסה בהנחיות הרלוונטיות ולא תשכחו לבטח את עצמכם בפוליסות הרלוונטיות.

נגישות